Terapia hĺbkovou osciláciou

Rýchlejšia regenerácia po chirurgických zákrokoch, úrazoch a pri neurologických indikáciách – pri bolestiach, opuchoch (edémoch), zápaloch a liečbe poranení.

DEEP OSCILLATION® je jedinečná, medzinárodne patentovaná liečebná metóda. Jej špeciálna štruktúra umožňuje vytvorenie biologicky efektívnych oscilácií v liečenom tkanive za pomoci elektrostatickej príťažlivosti a trenia. Na rozdiel od iných terapeutických metód majú tieto oscilácie príjemný a hlboko pôsobiaci efekt na všetky zložky tkanivá (kožu, väzivo, podkožný tuk, svaly, krvné a lymfatické riečisko).

Klinicky sú dokázané nasledujúce fyziologické efekty:
 • Vysoko efektívne tlmenie bolesti
 • Protizápalový účinok
 • Efektívne pri vstrebávaní edemov (opuchov)
 • Podporuje hojenie rán
 • Protifibrózny
 • Zlepšuje výživu
 • Zníženie začervenania
 • Detoxikácia
 • Zlepšenie kvality tkaniva

Pri liečbe drží pacient voľne medzi prstami titánový neutrálny prvok. Príjemný terapeutický efekt vzniká pod ručným aplikátorom, ktorý sa pohybuje v kruhoch nad tkanivom.

Oblasti aplikácie v klinickej a nemocničnej praxi

Vďaka neinvazívnemu pôsobeniu bez traumatického účinku vysoko efektívne v rôznych oblastiach aplikácie:

PRED A POOPERAČNÁ TERAPIA

Vďaka terapii môžu byť pred a pooperačne edémy a hematómy podstatne rýchlejšie liečené ako konvenčnými metódami. Pretože metóda môže byť použitá extrémne skoro, je proces liečby rán stimulovaný a urýchlený, sú potlačené lokálne zápaly a je významne znížená bolesť po danú dobu. Je zlepšená kvalita jaziev. Je ideálny doplnok na starostlivosť po rutinných chirurgických výkonoch, napríklad v onkológii, neurológii a traumatológiu. Vďaka šetrnému účinku je používaná ako terapia prvej voľby napríklad po amputáciu prsníka, cisárskom reze, osteosyntéze, endoprotéze atď.

TRAUMATICKÉ ZRANENIA A NEUROLOGICKÉ POŠKODENIA

Pre traumatologické a neurologické poranenia a poškodenia má významný vplyv na redukciu opuchov, zlepšuje výživu a priamo stimuluje a aktivuje bolestivé oblasti, čo znižuje bolesť a umožňuje tak skorší návrat k aktívnym formám terapie a činnostiam každodenného života. V rehabilitácii po mozgovej mŕtvici, alebo cievnej mozgovej príhode, sa používa pre jemnú a efektívnu lymfodrenáž, a to najmä v oblasti hlavy alebo pre zlepšenie výživy v hemiplegických oblastiach.

SYNDRÓMY BOLESTI

V indikáciách, ako syndróm fibromyalgia, Sudeckova dystrofia atď, ktoré sú sprevádzané chronickou bolesťou, má silný protibolestivý účinok, ktorý často umožňuje zníženie príjmu liekov. Liečba podporuje mobilizáciu a do značnej miery znižuje stuhnutosť svalov a rieši postihnutie ovplyvňujúce činnosti denného života, s následným pozitívnym vplyvom na únavu, strach a depresiu.

KLINICKÉ POTVRDENIE ÚČINKOV

Podporuje hojenie rán

Pomáha pri urýchlení a zlepšení procesov hojenia. Vzhľadom na redukciu opuchov a protizápalovému účinku, sú zlepšené lokálne metabolické funkcie a tiež zápalové procesy vo všetkých vrstvách tkaniva. Podporuje sa tým v mnohých ohľadoch regenerácia tkanív a hojenie rán. To dokazuje výrazné zlepšenie plochy rany a biochemických parametrov hojenia rán.

Redukcia bolesti

Zmierňuje bolesť premiestnením a vyplavením substancií prenášajúcich a sprostredkujúcich bolesť. Okrem toho dochádza k zmierneniu bolesti v dôsledku protizápalových účinkov a zníženie opuchu.

Redukcia opuchov

Na úrovni medzibunkovej tekutiny aktivuje premiešanie základnej hmoty, čím sa podporí odstránenie intersticiálnej tekutiny a ďalšieho obsahu. Intersticiálna septa a štrbiny zostanú vplyvom mechanickej aktivácie otvorené, čo napomáha intersticiálnemu odvodneniu. To významne znižuje ako miestny opuch, tak aseptický zápal. Ako výsledok liečby bolo tiež preukázané výrazné zníženie opuchov v oblasti rany. Pri chronických ochoreniach obmedzuje liečba fibrózu a znižuje tuhnutie tkaniva.

Protizápalový účinok

Potláča akútne aj chronické zápaly obmedzením pohybu prozápalových buniek do poškodenej oblasti, obmedzením uvoľňovanie prozápalových mediátorov a zabraňuje unikaniu vody a proteínu z krvného a lymfatického systému.

Mobilizácia

U chronických syndrómov bolesti a poúrazových stavov je znížená pohyblivosť často spôsobená obmedzením mikrocirkulácie vplyvom zvýšeného svalového tonusu obmedzujúceho kapilárne cievy. Uvoľňuje svalové napätie, tým sa zlepšuje metabolizmus a normalizuje poškodené nervové funkcie. V dôsledku liečby znižujúca bolesť je bezprostredne podporená vlastná mobilizácia. Merateľné zlepšenie sa prejaví v rozsahu pohyblivosti, ktoré môže byť dosiahnuté.

Účinnosť overená vo vyše 40 štúdiách

Fyziologickú účinnosť hĺbkovej oscilácie dokumentuje množstvo experimentálnych a klinických štúdií.

 • Ambulantná liečba a veľmi vysoké percento úspešnosti
 • Rýchla liečba bez použitia operačného zákroku, injekcií či liekov
 • Žiadne známe vedľajšie účinky
 • Celosvetovo používaná a 30 rokmi praxe overená liečebná metóda
 • Obnovenie kvality života vďaka úľave od bolesti a lepšej pohyblivosti
 • Mimoriadne šetrná a dobre tolerovaná metóda, použiteľná bezprostrednepo úraze alebo už v prvý deň po operácii
 • Pacienti metódu veľmi dobre znášajú
 • Nepopierateľný včasný pozitívny vplyv na proces uzdravovania

Naše produkty

DEEP OSCILLATION® Evident AESTHETICS

Bezpečné, príjemné a vysoko účinné estetické procedúry s anti-aging efektom a pri celulitíde – rýchlejšia rekonvalescencia po plastických operáciách, laserových resurfacingoch a iných invazívnych metódach estetickej medicíny

DEEP OSCILLATION® Evident CLINICS

Rýchlejšia regenerácia po operáciách, úrazoch a pri neurologických indikáciách – pri bolestiach, opuchoch, zápaloch, hojení rán

DEEP OSCILLATION® Evident SPORTS

Rýchlejšia regenerácia po tréningu, traumatickom poranení, poškodení prepätím a operáciách – pri bolestiach svalov, natiahnutiach, zápaloch, opuchoch, ranách

DEEP OSCILLATION® Personal Basic

Rýchlejšia regenerácia po traumatickom poranení, tréningu, poškodení z prepätia a pri neurologických indikáciách.

DEEP OSCILLATION® Personal Home

Rýchlejšia regenerácia po operáciách, úrazoch, tréningoch, stresových úrazoch, operáciách a v neurologických indikáciách.

DEEP OSCILLATION® Personal PRO

Rýchlejšia regenerácia po traumatickom úraze, tréningu, poškodení prepätím, operáciách a pri neurologických indikáciách. S voľne nastaviteľnými frekvenciami.

Menu