Naše terapeutické riešenia pre veterinárnych lekárov

DEEP OSCILLATION® pre zvieratá

 
ČO JE DEEP OSCILLATION®?

DEEP OSCILLATION® je patentovaný princíp terapie, ktorého účinnosť bola preukázaná mnohými štúdiami.

Základom hlbokej oscilácie je pulzujúce elektrostatické pole, ktoré sa vytvára medzi rukami terapeuta alebo ručného aplikátora a tkanivom ošetrovaného zvieraťa.

V rytme zvolenej frekvencii (5-200 Hz) je tkanivo pacienta elektrostaticky priťahované a opäť uvoľňované v rýchlom striedaní. Výsledkom je jedinečná, veľmi hlboko účinná a trvalá rezonančná oscilácia (presne táto hlboká oscilácia) ošetrovaného segmentu tkaniva. Metabolizmus sa stimuluje a zintenzívňuje!  

Pri hlbokej oscilácii sa tkanivo mechanicky prečerpáva v celej svojej hĺbke bez akéhokoľvek lokálneho zahrievania. Vplyv je najmä na mikrocirkuláciu v oblasti medzistavcového väziva. Po ošetrení sa prietoková rovnováha, t.j. trvalé prúdenie tekutiny medzi tkanivom obklopujúcim bunky a lymfatickými a krvnými kanálikmi, vráti do normálu. Tento efekt nezmizne ani pri minimálnom tlaku zvonku, čo umožňuje jeho využitie napr. pri čerstvých traumách, akútnej bolesti alebo napr. v oblasti otvorených rán.

Hlboká oscilácia môže byť použitá na doplnenie a zintenzívnenie manuálnych foriem liečby (napr. manuálna lymfodrenáž). Keďže formu ošetrenia možno aplikovať tak skoro po operácii, možno efektívne ovplyvniť a výrazne skrátiť regeneračné procesy. Vďaka svojmu jedinečnému mechanizmu účinku dokáže hlboká oscilácia nezriedka oživiť aj chronické stagnujúce procesy hojenia.

DEEP OSCILLATION® otvára jedinečné možnosti aplikácie vďaka svojmu jemnému mechanizmu pôsobenia, a preto sa s veľkým úspechom používa v rôznych medicínskych a terapeutických oblastiach.

Kontaktné údaje:

 

Mgr. Ondrej Šikula
+421940947979  sikula@nextmed.sk

Menu